Pridružite se programu: "Angleščina za otroke"
Angleščino učim na M(y)O(nly)J(oy-tu še iščem pravo besedo) način. Pomembno se mi zdi, da je snov uporabna in razložena na otroku primeren način. Pomnjenje besedišča je dril, ki pa je lahko tudi zabaven. Dril ni učenje na pamet, ampak urjenje, vaja, ponavljanje, da stvar res obvladamo, samo tako lahko znanje gradimo naprej, včasih pa se je treba kaj naučiti tudi na pamet. To želim od otrok, ki jih učim, znanje! To ne pomeni, da znajo eno besedo (to ni znanje jezika), pač pa da razumejo tekst, da zraven mislijo, napnejo možgane in kaj sami pogruntajo - takrat si namreč največ zapomnijo. Ne bom trdila, da je to edini pravi način, jamčim pa zanj s svojimi izkušnjami in izobrazbo. Tudi stranke so več kot zadovoljne.
Če si želite, da se znanje angleščine vašemu otroku izboljša, berite naprej. Pri svojih urah zelo rada uporabljam pesmice, včasih katero napišem tudi sama. Zakaj so pesmice fajn: (ritem je zelo pomemben, verjeli ali ne tudi pri namiznem tenisu in v življenju nasploh)
- RITEM IN INTONACIJA
- LAŽJE POMNJENJE
- CELI STAVKI
Še na kratko o celih stavkih. Vedno "popenim", ko mi kdo od otrok ali pa tudi odraslih pokaže celo stran besed, ki se jih mora naučit (deli telesa, živali, rastline,...). ja, nekaj besed se je treba naučit na pamet, tako pač je (je mnogo lažje če jezik spremljamo in te besede pogosteje slišimo, samo naučit se jih pa moramo). Je pa zadnjič imela ena punca se za naučit dele telesa (gleženj, meča ja tudi take besede- še enkrat ponavljam: to ni znanje jezika). Jo vprašam, kako se reče "Boli me glava" - Pa mi ni znala povedat...Kaj kdaj in katere besede... za učenje besed / besedišča pa poleg poslušanja angleščine (najraje s sliko- YouTube, tv - zakaj poslušanje- da slišijo stalne besedne fraze, specifike jezike, ritem, ipd.) priporočam zvezek, kamor bodo otroci (učenci) besede zapisali - zraven zapisali izgovorjavo in en stavek, ki bo nakazoval pomen besed. Predvsem glagole - npr. (to) hurt - boleti, My head / arm hurts. tukaj pa pridemo do znanja slovenščine, če hočem obvladati tuj jezik, moramo obvladat materinščino, v višjih razredih bi bilo fajn, da si zraven napišejo še besedno vrsto (glagol, samostalnik, pridevnik, prislov). Znanje jezika je tek na dolge proge to ni iz danes na jutri, to ni v enem šolskem letu, niti v 4 šolskih letih, še manj pa v 60urnem tečaju. Tako kot za vsako drugo stvar, ki jo želimo obvladati, je tudi tukaj pomemben dril, vaja, fokus, ponavljanje, razmišljanje, in nenazadnje grajenje, Gradimo pa lahko samo na dobrih osnovah.
Create Your Own Website With Webador